poniedziałek, 1 lipca 2013

Ćwir, ćwir... czyli BRELOK


Witam Was w pierwszym wpisie na tym blogu, w którym będę tworzyć ;) Widzicie "Ćwirka" na powyższym zdjęciu? Powstał on zaledwie z kawałka materiału! Zapraszam do dalszej części gdzie pokazałam krok po kroku jak powstał mój brelok :)POTRZEBNE SĄ:
1. kawałek materiału - dowolnego koloru, wzoru, faktury
2. kawałek kartki/tektury - to na nim powstał wzór mojego breloka
3. nożyczki - do wycięcia wzoru
4. ołówek - do narysowania i obrysowania wzoru
5. nitka, igła, guziki - do zszycia 
6. coś do zawieszenia - może to być kółko, może to być łańcuszek, w moim przypadku jest to krótki łańcuszek kulkowy, na którym dawniej wisiała metka przy bluzce
7. wypełniacz - czyli coś czym wypchałam swój brelok; może to być wata, skrawki materiału, potargana chusteczka higieniczna. groch. Ja swój wzięłam ze starego roztarganego misia, wyszczupliłam odrobinę jego brzuszek.

Jak to zrobiłam?


 A - na kawałku kartki narysowałam sobie wzór. W moim przypadku jest to ptaszek ale może to być wszystko! Kwiatek, słoń, dżdżownica, kość. Co kto lubi.
B - Następnie wycięłam wzór ptaszka, a także jego skrzydełka.
 C - Wycięty wzór przyłożyłam do kawałka materiału po jego lewej stronie. Obrysowałam ptaszka i jego skrzydełka. Trzeba pamiętać by przed odrysowaniem drugiego wzoru odwrócić go. W moim przypadku dzióbek ptaszka na materiale przy pierwszym odrysowaniu powinien być z lewej strony, a przy drugim z prawej strony ( na zdj. jest błąd ;).
 D - Po naniesieniu wzoru na materiał wycinam swojego ptaszka i jego skrzydełka.
 E - Przygotowany tułów ptaka przykładam do siebie tak by prawa strona znalazła się w środku. Czyli w moim przypadku kropki są w środku.
 F - Następnie zszyłam razem dwa skrawki materiału ściegiem pionowym. Przy głowie mojego ptaszka dołożyłam mały dzyndzelek, o który później zaczepię brelok. Nie zaszywałam go całego. Zostawiłam mały otwór u jego dołu.
 G - Odwróciłam materiał na prawą stronę i przez pozostawiony otwór włożyłam wypełniacz. Po wypełnieniu ptaszka zszyłam go do końca (robiąc to już na jego prawej stronie).
 H - Przyłożyłam guziki czyli jego oczy oraz skrzydełka i przyszyłam w wybranym miejscu.
 I - Na sam koniec do dzyndzelka (który doszywałam w pkt. F) dołączyłam mój łańcuszek.
J - Gotowe! Mój ptaszek jest już gotowy do zawieszenia i ćwierkania ;)
Być może kogoś zainspiruje mój pomysł na wykonanie breloka... Aczkolwiek to nie musi być brelok, może to być np. maskotka. Jak pisałam wcześniej możliwości jest mnóstwo co do wzoru, tekstury materiału. Tak samo czym ma być nasz brelok. W internecie znalazłam przykładowe wzory do odrysowania: ptaksowasłońjaszczurkaserce.

Ja swojego "Ćwirka" wykonałam ze starej koszulki. Zawieszkę miałam z bluzki, na której była zawieszona metka. Wszystko potrzebne znalazłam w domu. Tak właśnie stworzyłam swojego Ćwirka :)

10 komentarzy:

 1. Przydało by się mi coś takiego, ale nie jako breloczek tylko jako poduszeczka na szpilki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kreatywność nie zna granic ;) Ja stworzyłam brelok, Ty nika88 możesz poduszeczkę na szpilki :)

   Usuń
 2. Jaaa też, bardzo bym chciała buldożka, no ale na razie i tak mam wystarczające kłopoty z labradorem, za parę dni jeszcze urodzę dziecko, to już całkiem masakra :) Ale może pewnego pięknego dnia... :)


  A to kraczydło powyższe przepiękne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam wyżła i też z niego jest niezły aparat. Dobrze, że są takie figurki dizajnerskie przypominające buldożki :)
   Życzę dużo zdrowia dla Ciebie i dla maleństwa! ;)

   Usuń
 3. Brelok idealny! Bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń